Wycieczka pierwszoklasistów!!! - 2018
Dodane przez admin dnia 27 marzec 2018


Wycieczka pierwszoklasistów!!! - 2018

W poszukiwaniu Pani Wiosny 21 marca 2018 roku uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę w okolice Trzebiatowa i Gryfic.


Rozszerzona zawartość newsa


Wycieczka pierwszoklasistów!!! - 2018

W poszukiwaniu Pani Wiosny 21 marca 2018 roku uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę w okolice Trzebiatowa i Gryfic. Najpierw odwiedziliśmy Dziki Zachód w Zieleniewie, aby sprawdzić czy zwierzęta tam mieszkające zauważyły pierwsze oznaki wiosny. Następnym przystankiem był Pałac nad Młynówką. Jest to zabytek o szczególnie wysokiej wartości historycznej i zajmuje ważne miejsce w Trzebiatowie. Uczniowie mogli przenieść się w czasie; przebierając się w starodawne stroje. W Pałacu obejrzeliśmy salonik mieszczański, pomorską zagrodę, świat lalek, średniowieczną modę i przede wszystkim Damy Trzebiatowa, Pomorza i Europy.
W Muzeum Kolei Wąskotorowej mogliśmy przeżyć kolejną, sentymentalną podróż w czasie. Obejrzeliśmy wiele zachowanych eksponatów takich jak parowozy i inne pojazdy o których już dawno zapomniano. Obok muzeum zobaczyliśmy ciekawą wystawę na temat historii kolei na świecie oraz kolei wąskotorowej na Pomorzu Zachodnim.
Ostatnią atrakcją był Ogród Japoński w Gryficach. Zbudowano go w 2008 roku nad rzeką Regą. Przez ogród płynie strumień nad którym poprowadzono kilka mostków. Na terenie ogrodu na dzieci czekał piękny plac zabaw.
Mimo tak wielu atrakcji czas wycieczki dobiegł końca i musieliśmy wracać. Mamy jednak dobrą wiadomość: WIOSNA JUŻ NADESZŁA!!!!

Notatka: S. Kamecka